ענבל נווה

"היה השינוי שאתה מבקש לראות בעולם"

ענבל נווה מרגישה שסיעוד הוא מקצוע ייחודי שמאפשר לה להביא לידי ביטוי כישורים מגוונים. מה גרם לה לבחור בלימודי סיעוד ולאן היא שואפת להגיע?

  • שם
    ענבל נווה
  • השכלה
    סטודנטית לתואר שני בבריאות הציבור
  • תחום התמחות
    אחות כירורגית

מה הביא אותך לסיעוד?

לקראת הלימודים, התלבטתי בין מקצועות טיפוליים שונים. בחרתי בסיעוד משום שזה מקצוע שמשלב בין ההיבט המדעי ובין היבטים רגשיים, חברתיים ותרבותיים המשפיעים עליו. שילוב זה במקצוע טיפולי אחד הוא ייחודי, ומאפשר לי כאחות להביא לידי ביטוי את כישוריי בתחומים השונים, ובכך מעצים את תחושת הסיפוק שלי מהמקצוע.

למדתי סיעוד באוניברסיטת תל אביב ובבית הספר האקדמי לסיעוד על שם זיוה טל, תל השומר. תקופת הלימודים היתה מאתגרת ומעצימה. רכשתי בה ידע רב וכלים מעשיים, שעיצבו והכינו אותי לקראת העבודה בפועל כאחות. פגשתי חברים טובים שהיו חלק בלתי נפרד מחווית הלמידה וגם אנשים רבים שעובדים בתחום, שחיזקו אצלי את התחושה שבחרתי במקצוע הנכון.

איפה את היום?

בעקבות אהבתי למקצוע והרצון להרחיב את הידע ולתרום בדרכים נוספות - בחרתי להתמחות בתחום בו אוכל לחקור ולקדם את בריאות האוכלוסייה והיום אני סטודנטית לתואר שני בבריאות הציבור באוניברסיטת תל אביב. במקביל, אני מתחילה את עבודתי כאחות חדשה במחלקה כירורגית בבית החולים אסותא.

"היה השינוי שאתה מבקש לראות בעולם"
(מהאטמה גנדי)