סגן אלעד שלום

קצין ארגון רפואה חטמ"ר עציון

סגן אלעד שלום ידע כבר בתיכון שירצה להצטרף למסלול פסגה ולעסוק בתחום הרפואי. ההתנסויות הקליניות וגאוות ההורים הביאו אותו לממש את הרצון וכיום הוא משמש כקצין ארגון רפואה חטמ"ר עציון.

  • שם
    סגן אלעד שלום
  • השכלה
    אח מוסמך

מה הביא אותך לתחום האֲחָיוּת?

בתקופת התיכון התחברתי לתחום הרפואה וידעתי שארצה לעסוק בו גם בצבא. שמעתי על מסלול "פסגה", ובחרתי לנסות. אני זוכר שבכל סוף שבוע, ובייחוד בזמן ההתנסויות הקליניות, סיפרתי להורים מה למדתי ומה אני עושה והם היו כ"כ גאים - ולמעשה התאהבתי במקצוע ובעשייה.

לאחר סיום התואר ב-2017 התייגסתי לגדוד 195 (גדוד הכשרות של חיל השריון) במסגרת פיילוט "אח גדודי" שמטרתו היתה להכניס אחים ואחיות לגדודים ולשפר את האיכות והזמינות של שירותי רפואת השגרה בגדוד. לאחר שנה בגדוד, יצאתי לקורס קצינים ולאחר מכן שובצתי בתפקיד קצין ארגון רפואה בחטמ"ר עציון.

סיפרתי להורים מה למדתי ומה אני עושה והם היו כ"כ גאים - ולמעשה התאהבתי במקצוע ובעשייה

איפה אתה היום?

היום אני קצין ארגון רפואה חטמ"ר עציון. בתפקיד הנוכחי אני עוסק בתחומים רבים, וביניהם: בריאות הנפש, בריאות הציבור, רפואת חירום, אימון הכוחות לפעילות לילה ועוד, ומשמש כסגנו של הקרפ"ח (קצין רפואה חטיבתי).
כקצין ארגון רפואה ואח לקחתי על עצמי את תחום שיפור רפואת השגרה בקרב החובשים, באמצעות ביצוע הדרכות בתחום האנמנזה הרפואית, מקרים מייצגים, זיהוי וטיפול מהיר.