אירינה בביס

המטופלים הם מרכז העשייה

פגישה מפתיעה ומרגשת עם מטופלת לשעבר, בעת טיול בחו"ל, המחישה את המשמעות הרבה של העבודה, ואת ההשפעה המתמשכת על המטופלים

  • שם
    אירינה בביס
  • השכלה
    B.A. בסיעוד, M.A. בניהול מערכות בריאות, הדרכה קלינית, טיפול נמרץ משולב
  • תחום התמחות
    מומחיות קלינית בכירורגיה

אני במקצוע כבר כ-30 שנים, מתוכן 15 שנים באסותא. אני בעלת ניסיון קליני עשיר שנצבר במשך כ-20 שנים בתחום הטיפול הנמרץ (כללי, נשימתי וניתוחי לב וחזה). לאחר שעסקתי במשך כ-8 שנים בתפקיד ניהולי, התבהר לי שככל שעולים בדרגת הניהול - רק מתרחקים  יותר ויותר מהשדה הקליני: מהמטופלים ומבני משפחותיהם.

המטופל הוא המרכז העשייה 

וזו לא רק סיסמה. כשעמדתי בצומת החלטות לגבי שינוי כיוון להמשך דרכי, הגיעה החלטה "מלמעלה" בכל המובנים: "אנחנו רוצים לעניין אותך במשהו" כך פנתה אלי האחות הראשית ציפי רוזנברג גלעד. ובעקבות זאת הצטרפתי לקורס הראשון של מומחיות קלינית שיצא לדרך. הייתה זו חוויה של שינוי סטראוטיפים, בניית מהלכים חדשים וקבלת החלטות. לשם כך נדרש הרבה ידע, שנרכש בקורס.

אני זוכרת אתכן ואזכור במשך כל חיי

אשתף בסיפור קטן: השנה היא 2010. אני וחברה נוספת מאסותא מטיילות בשווקי במרמריס, טורקיה. זוהי שעת ערב והחושך כבר ירד. לפתע מתקרבת אלינו אישה ואומרת כך: "בנות יקרות שלי, זו אני, מטופלת שלכן לשעבר. הייתי מאושפזת ימים ולילות ארוכים בטיפול נמרץ. אם אתן מתקשות להכיר אותי זה מכיוון שמאז הורדתי 60 ק"ג ממשקלי! אני זוכרת אתכן ואזכור כל חיי: איך טיפלתן בי, ותמיד אמרתן שגם אם אלה ימים לא קלים - זה יעבור והכל יהיה בסדר. לא פלא שבחושך מיד הכרתי את הקולות שלכן. והנה היום אני מטיילת ומרגישה טוב, וכמעט שכחתי את כל מה שעבר עלי אז. אני מאוד שמחה לראותכן". וכמובן שמיד התחבקנו והתרגשנו מאוד יחד אתה.

איפה את היום?

היום אני אחות מומחית קלינית בכירורגיה בבית חולים אסותא רמת החייל במחלקת כירורגיה כללית. כעת בתפקידי זה, אני מרגישה שאני משלבת יום יום את הצד הסיעודי: הרגשי, החם והתומך, יחד עם ידע מקצועי נרחב, אחראיות רבה והליכי קבלת החלטות.

הגעתי לתפקיד הנכון ובמקום הנכון - הגשמתי את חלומי המקצועי!