אלה ליזיאקין

מילדות ידעתי שזה הייעוד שלי

המשחק שבו אלה שיחקה בילדותה הפך לקריירה מקצועית מרתקת ומגוונת

  • שם
    אלה ליזיאקין
  • השכלה
    MA בגרנטולוגיה
  • תחום התמחות
    גריאטריה

שמי אלה, אחות מומחית בגריאטריה במרכז הרפואי שיבא בתל השומר.

מה הביא אותך לסיעוד?

המשחק האהוב עלי בילדותי היה טיפול בבובות חולות: הקמתי עבורן בית חולים שבו טיפלתי בבובות שלי: הזרקתי להן זריקות, נתתי כדורים, מדדתי חום ובדקתי אותן עם סטטוסקופ. ליטפתי כל בובה ועודדתי אותה שעוד מעט היא תרגיש יותר טוב. עטפתי את הבובות שלי בשמיכות והשכבתי אותן במיטות.

כבר כילדה הייתי אחות. של הבובות שלי.

בגיל 20, עם סיום הלימודים, התחלתי לעבוד בתור אחות בבית חולים.
כאשר עליתי ארצה התקבלתי לעבוד בתור אחות מעשית במחלקה פנימית בבית חולים. נפרס בפני מגוון רחב של אפשרויות מתחומי רפואה שונים, למתן מענה למטופלים ע"י אחות. אך היה לי צורך בשיפור הידע המקצועי.
במהלך שנים ותוך כדי עבודה במשרה מלאה, הרחבתי את השכלתי. עברתי קורס הסמכה, מספר קורסים מקצועיים, תואר ראשון בסיעוד ותואר שני בגרונטולוגיה. בנוסף עברתי לעבוד בטיפול נמרץ לב.
הוצע לי ללמוד בקורס הראשון בארץ לאחיות מומחיות בגריאטריה. ראיתי בכך הזדמנות לפיתוח מקצועי, להרחבת הסמכויות ולהגברת העניין בעבודה. ידעתי גם שזו תהיה הזדמנות לקחת חלק בשיפור איכות הטיפול לאוכלוסייה המבוגרת. לכן החלטתי להיענות בחיוב להצעה.

איפה את היום?

התחלתי לעבוד במחלקה לגריאטריה שיקומית בתור אחות מומחית לגריאטריה תוך כדי הכרות עם שדה קליני חדש והטמעת התפקיד.
במהלך שש השנים האחרונות אני עובדת במערך האורתופדי של מרכז רפואי גדול כאחות מומחית לגריאטריה, אני מנהלת טיפול בקשישים המאושפזים עם שבר בצוואר הירך, מקבלתם למלר"ד ועד לשחרורם.
אני מאושרת ושבעת רצון מהזכות שנפלה בחלקי: להעניק למטופלים ולבני המשפחות מהידע ומהניסיון שרכשתי במהלך השנים, מהאפשרות לקדם את המקצוע האחות המומחית לגריאטריה ומהעבודה בשיתוף פעולה מלא עם צוות רב מקצועי.

"החיים הם כמו רכיבה על אופניים, כדי לשמור על שיווי משקל אתם חייבים להיות בתנועה"- אלברט איינשטיין.