אורית קב פרסי

להיות אחות זו הגשמת חלום

אורית קב פרסי נפגשה עם אחים ואחיות בנקודות זמן שונות בחייה, ותמיד הרגישה הערצה גדולה כלפיהם ורצון להיות חלק מהם. היא נרשמה ללימודי סיעוד ומאז מתעוררת כל בוקר במרץ ובחיוך.

  • שם
    אורית קב פרסי
  • השכלה
    אחות מוסמכת

מה הביא אותך לסיעוד?

החלום להיות אחות הלך ונבנה אצלי לאורך הזמן. לפני 10 שנים, בתקופת השיא של הבגרויות, התנדבתי בנוער מכבי. עברתי קורס הכשרה ברפואה ושובצתי להיות עוזרת לאחות, אז גיליתי את המקצוע המדהים ומלא החמלה הזה.

בהמשך, ליוויתי את סבא שלי בתקופת הטיפולים שעבר נגד הסרטן האלים שבו חלה, וראיתי כיצד צוות הסיעוד מטפל בו. חשתי הערצה גדולה כלפי אנשי מקצוע אלו ובאותם רגעים הבנתי שאני חייבת להיות אחות, לא רק בזכות המיומנויות הנרכשות, אלא בעיקר בשל הידע האדיר שנצבר במהלך הלימודים.

בתחילה לא עמדתי בתנאי הסף כי לא היה לי ציון פסיכומטרי מספיק, אך לא ויתרתי על החלום. למדתי ניהול מערכות בריאות ומיד בסיום התואר עשיתי הסבה לתואר ראשון בסיעוד.

חשתי הערצה גדולה כלפי אנשי מקצוע אלו ובאותם רגעים הבנתי שאני חייבת להיות אחות

איפה את היום?

כיום אני מתעוררת כל בוקר במרץ רב ומגיעה למחלקה עם חיוך, נהנית בכל רגע שיש לי עם המטופלים וכל מיומנות שאני רוכשת גורמת לי לסיפוק אדיר. אני מגלה על עצמי דברים שחשבתי שלא אהיה מסוגלת לעשות ובכל יום לומדת משהו חדש ומאתגר.

אני מגיעה למחלקה כל בוקר עם חיוך