ד"ר אילנה קדמון

מתאמת בריאות השד הראשונה בארץ, ומפתחת התפקיד

עורכת המגזין "סיעוד אונקולוגי" וחברה בוועד העמותה לקידום הטיפול האונקולוגי

  • שם
    ד"ר אילנה קדמון
  • השכלה
    תואר ראשון בלימודי אֲחָיוּת, תואר שני, דוקטורט

את דרכי המקצועית התחלתי בהדסה עין כרם בשנת 1987. בשנת 1992, עם סיום התואר השני, חזרתי לעבודה בהדסה עין כרם במחלקת מח עצם, ואחר כך במחלקה האונקולוגית. בתקופה זו פיתחתי את תפקיד "אחות מתאמת בריאות השד" הראשונה בארץ. התחלתי בתפקיד מאתגר זה בתמיכת שירותי האֲחָיוּת בהדסה והאגודה למלחמה בסרטן. הקשר המקצועי החזק עם האגודה מתקיים מאז ועד היום.

תפקיד שיוצר הזדמנויות מקצועיות מרתקות

בזכות תפקידי זה, נבחרתי לוועד של הארגון האירופאי לטיפול אונקולוגי. בנוסף הצטרפתי לוועד של העמותה לקידום הטיפול האונקולוגי, בו אני חברה עד היום. לשמחתי נבחרתי לתפקיד העורכת הראשית של "סיעוד אונקולוגי", העיתון הנפלא שלנו. כמו כן גם כתבתי את "באמצע הדרך", ספר לנשים המאובחנות עם סרטן השד.

איפה את היום?

כיום אני יועצת אקדמית בחטיבה האונקולוגית בשירותי האֲחָיוּת ומרצה בכירה בבית הספר לאֲחָיוּת של הדסה והאוניברסיטה העברית, בפקולטה לרפואה, בירושלים. תפקיד היועצת בו אני עוסקת כשלוש שנים הוא ייחודי להדסה: אחיות אקדמאיות עוזרות ותומכות באחיות מהשטח בביצוע מחקרים במחלקותיהן, בפרסום המחקרים ובהצגתם בכנסים. 

סיפור אחד מבין רבים

אספר על עורכת דין רווקה שהחליטה לאמץ בעצמה ילד או ילדה ויום אחד זה קרה...
חברתה הטובה, רופאה בכירה בהדסה, התקשרה אלי בבקשה שאגיע מיד למשרדה. הגעתי ופגשתי את המטופלת שזה עתה קיבלה את האבחנה, ממש לאחר החלטתה לאמץ תינוק. האם היא תוכל בכלל לאמץ? גם נושא זה עלה בשיחתנו, בה חיזקנו ועודדנו את המטופלת ויחד יצאנו לתהליך. המטופלת הועברה לניתוח וטיפול אונקולוגי משלים, כשאני מעניקה לה ליווי צמוד.
אני שמחה לשתף בסופו השמח של הסיפור: הטיפול הסתיים בהצלחה. אותה עורכת דין אימצה בת נפלאה, שכיום היא בחורה בוגרת ומצליחה.

המוטו שלי: אהבת המקצוע שלנו ולקום כל בוקר עם שיר חדש בלב