אניטה שדה, ענבל סוארי, תמר ברקו, פלורה חיים​

חמ"ל קורונה בקהילה​

האחיות אניטה שדה, ענבל סוארי, תמר ברקו ופלורה חיים התייצבו בחמ"ל הקורונה שנפתח במחוז חיפה מבלי להסס. הן התמודדו לא רק עם הלחץ אלא גם עם אתגרים ניהוליים ומערכתיים שונים שנוצרו - ועשו זאת במסירות אין קץ

"חמ"ל קורונה במחוז חיפה נפתח והתייצבנו למשימה הלאומית למען המטופלים ומשפחותיהם.

החמ"ל מטפל בכל חולי הקורונה השייכים למחוז כאשר האתגר המידי הוא האתגר התפישתי בשינוי תפישת הטיפול, המעבר מטיפול בחולה הכרוני עם ריבוי תחלואה לטיפול בחולה אקוטי שהוא אדם בריא ובנוסף חולים כרוניים שמחלה אקוטית תקפה אותם. אתגר ניהולי רוחבי, מעבר מטיפול בחולים לניהול צוות סיעודי ומתן הדרכות אישיות, הטמעת הנהלים וההנחיות בשטח, תיאום ותיווך בין צוות רב מקצועי.

החמ"ל מטפל בכל חולי הקורונה השייכים למחוז כאשר האתגר המידי הוא האתגר התפישתי בשינוי תפישת הטיפול

אתגר התמודדות עם שינויים, עבודה מהבית תוך כדי שמירה על פרטיותם של המטופלים. האתגר התרבותי התאמה תרבותית לחמשת השפות של המטופלים החשים הזדהות תרבותית וכמיהה לשיחה עם אחות המבינה את שפתם.

אתגר עיצוב דור העתיד בחניכה של סטודנטים והתנסויות קליניות בקהילה לביצוע בדיקות קורונה בניידת בלבוש עמוס ומוגן ושמחים לביצוע כל משימה ובביקורי הבית. אחות מתאמת בחמ"ל, מבצעת הדרכה מקיפה לחולה הקורונה על פי הנחיות, הזמנת ערכת מעקב וזיהוי צרכים הדורשים התערבות, הניטור ממשיך עד להודעה על החלמה מלאה של המטופל. אנו מרגישות כי זכינו לתת מעצמנו בגאווה כי נתינה היא מתנה. אנחנו כאן עבורכם, 7 ימים בשבוע במשמרות משתנות".